1397/03/28       -     2260 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نوسانات قیمت خودرو در کشور با تولید بیشتر و رفتار منطقی مصرف کنندگان مهار می شود.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از ایرنا،محمدرضا منصوری اظهار داشت : علاوه بر اهمیت مقوله تمرکز بر افزایش تولید خودرو در متعادل سازی بازار، مصرف کنندگان نیز باید رفتار صحیح را در عرضه و تقاضا پیشه کنند چرا که طیفی از مردم در چنین شرایطی، سرمایه های خود را در بانک ها برای خرید خودرو به عنوان کالای سرمایه ای اختصاص می دهند.
وی ادامه داد: سرمایه های مردمی نباید به صورت متمرکز بر خودرو هدفگذاری شود و این سیاست غلط پیش از این نیز در اقلامی مانند سکه و دلار مشاهده شد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت خاطر نشان کرد: مشکل اصلی این است که در گذشته سرمایه های زیادی از سوی بانک ها به مردم تزریق شده و اکنون با همین منابع، شهروندان به خرید خودرو روی آورده اند که یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت این محصول است.
منصوری توضیح داد: انبارهای خودروسازان داخلی مملو از خودروهای تولید شده است که برای مهار نوسانات قیمت خودرو و ممانعت از فضای رانت بهترین حالت آن است که خودروها را بر اساس ثبت نام متقاضیان واگذار کنند تا حباب در قیمت ها ایجاد نشود.
وی یادآور شد: ثبت نام متقاضیان خودرو از سوی شرکت های داخلی از دیروز آغاز شده و مشکلات چند روز گذشته سایت های نام نویسی رفع شده است.
عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات اخیر شرکت خودروسازی رنو فرانسه مبنی بر ماندگاری در بازار ایران، گفت: این ماندگاری فرصتی برای توسعه فضای رقابتی در صنعت خودروسازی است و اکنون که موانع این صنعت پس از یک و نیم سال حل شده ساوه از رنو به عنوان یک صنعت استقبال می کند.
منصوری تاکید کرد: برخی طیف ها در داخل کشور تمایلی به حضور خودروسازان معتبر و با کیفیت خارجی ندارند اما همه تلاش برای پا گرفتن صنعت خودرو با همکاری رنو در ساوه به کار گرفته شده است.
در یک ماه اخیر بازار خودرو در کشور دچار نوسان شد و نرخ بیشتر خودروهای ساخت داخل و خارجی افزایش چشمگیری داشت.
مسئولان امید دارند با حضور خودروسازی رنو فرانسه در ایران و تولید خودروهای با کیفیت در سایت بن رو ساوه با حجم سرمایه گذاری ۶۶۰ میلیون یورو و اشتغال حدود ۶ هزار نفر، بازار خودرو در کشور به حالتی رقابتی تبدیل شود و مردم نیز خودروی ساخت داخل با کیفیت بالا را خریداری کنند.

 
  ::  تماس با ما   :: 
Copyright 2010, asscc.ir, All right reserved انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو